Noc výskumníkov AUPARK Žilina

V spolupráci s o.z. Nexteria sme sa zúčastnili Európskej noci výskumníkov. Vo vlastnom stánku sme propagovali Lego robotiku a súťaž First Lego League medzi deťmi ZŠ a SŠ. Formou prezentácie činnosti nášho klubu sa okoloidúci záujemcovia mohli od Tomáša a Maxa zoznámiť s tým, čo nás baví najviac – robotické súťaže ako je First Lego League – na súťažnom stole FLL predvádzali ako pripravujú svojho robota na turnaj. Pre súžaženiachtivých návštevníkov naši malí robotici pripravili a zorganizovali jednoduché robotické súťaže pre verejnosť. Najšikovnejších odmenila Nexteria vecnými cenami.

Dávid, Adam, Michal, Dominik a Lukáš celý deň predvádzali robota na skladanie rubikovej kocky – MindCub3r poskladá zamiešanú kocku najneskôr za 90 sekúnd. Našiel sa aj piatak z Kysuckého Nového Mesta, ktorý ho v tom predbehol. 🙂 Robot škrupinkár, ktorého Dávid pripravil deň pred podujatím, zase zamiešal sladkú odmenu pre pozorného maškrtníka. Jakub, Michal, Lukáš a Adam organizovali aj súťaž s robotom Track3r – súťažiaci sa snažili zvládnuť prekážkovú dráhu za čo najkratší čas. Všetci sa striedali aj pri dohyo – kruhovom ihrisku, na ktorom sa dvaja robotickí sumo bojovníci snažia vytlačiť z kruhu jeden druhého – aj takú súťaž organizujeme vždy v prvú marcovú sobotu.

Fotky našich členov pri prezentovaní svojej činnosti:

NV_2015_1NV_2015_2NV_2015_3NV_2015_4NV_2015_5

Za celý tento náročný deň sme niekoľkokrát vybili všetky naše batérie a aj my sme celí vyčerpaní odchádzali domov. Napísali o nás aj na rodinka.sk.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *