FLL – cenné skúsenosti z kvalifikačného kola krajín V4

Zo 171 tímov zúčastnených na súťaži FLL v Česku, Maďarsku, Poľsku, Rumunsku a Slovensku sa 21 najlepších tímov dnes stretlo na kvalifikačnom kole v Košiciach. Prvý krát sa to podarilo aj nám, tak sme boli zvedaví, čo nové zažijeme. Ubytovali sme sa v peknom hoteli v centre Košíc. Prvý deň bol v znamení zoznámenia sa s ostatnými súťažiacimi. Organizátori pre nás pripravili prehliadku interaktívnych vedeckotechnických exponátov v SteelParku. Veľmi dobre sme sa zabavili a ak budete v mať v Košiciach 2 hodinky nazvyš, návštevu doporučujeme. Po prehliadke sa predstavili jednotlivé tímy a už tu sme pocítili priateľskú atmosféru medzi tímami, ktorá sa udržala až do konca.

Druhý deň bol súťažný, presunuli sme sa do košickej Kunsthalle a hneď od rána sme ešte skúšali poslednýkrát doladiť robota, no ten dnes nemal svoj deň. Zrejme aj veľmi rozdielne svetelné podmienky na súťažných stoloch a stoloch určených pre Robot Design a testovanie spôsobili, že sa robotovi podarilo splniť len málo z toho, čo sme mali spoľahlivo pripravené z domu. Veľmi dobre sme sa zabavili pri kategórii Team Work – Tomášovi celý tím z novín vytvoril pekné oblečenie aj s vkusnou čiapkou. 🙂 Research Project sme zvládli odprezentovať tak ako sme ho mali nacvičený, angličtina počas celého turnaja nikomu z nás nerobila veľký problém. Pri Robot Game si to náš vymazlený robot stále nerozmyslel a vo všetkých 3 kolách nám postupne predviedol doteraz nevídané veci. Pozreli sme si aspoň ako dobre sa darilo ostatným tímom.

Kvalifikáciu na postup do stredoerópskeho finále si odniesli Talentum SAP z Košíc, ReSAP z Maďarska, IT-PRO-BESST z Trnavy, TöviscSAPat z Maďarska a AISB Vampires z Rumunska. My sme skončili na celkovom 16. mieste, no odniesli sme si cenné skúsenosti – vieme čo to znamená dostať sa na semifinále FLL a videli sme aj kam sa ešte musíme posunúť, aby sme sa raz dostali aj ďalej. 🙂

Fotky pridáme neskôr.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *